JPR clubkampioenschap (manche 3)

Submitted by Jochus on Sun, 07/02/2010 - 20:54 | Posted in: Lifetime

Vorige woensdag de 3e manche van het JPR clubkampioenschap gereden. Voor mij toch wel een redelijke belangrijke race. Ik hoopte vooral op een goed "karretje", want anders had ik 3 slechte wedstrijden op rij en dat zou ik niet zo tof gevonden hebben.

De manche ...

Vorig week was het een speciale race. Normaal gezien rijden we 5 min chrono, gevolgd door 30 min race. Ditmaal was het 15 min chrono, met 60 minuten race. In principe zou dit in mijn voordeel moeten zijn. Ik kan een veel betere chrono zetten op 15 min tijd (ik heb meer "wenningstijd" nodig). En bovendien kan ik met gemak 60 min vol karten.

We moesten een half uur vroeger op post zijn omdat we na de race nog getrakteerd werden op een lekkere spaghetti van het JPR management ^^. Alle karters waren perfect op tijd, jammer genoeg waren de 2 organisatoren te laat en vertrokken we dus al met vertraging :-D.

De chrono...

Toen ik naar de kart ging die ik geloot had, zag ik het nummer "1" staan. Ik riep naar Kristof: "Ale man 'T IS NIET WAAR EH! Ik heb weer kart 1 :p" (lees: 't was dezelfde kart als 2 weken geleden - als de nummers niet veranderd waren tenminste). Kristof riep terug: "Ey man, kijkt es goed, 't is wel "7" eh? :-D". Ik had idd niet goed gekeken en lootte dus kartje 7. Toch even testen: ik drukte met mijn hand zachtjes de gas in ... en ojaaaaaaaa ... die motor maakte een lekker geluid :-D. Stefan vertrok als eerste in de chrono, gevolgd door Kristof, ikke en Roel erna. Ik was al vrij snel voorbij Kristof en had een goed gevoel bij de kart. Ik wou hard rijden om zo bij Stefan te geraken. Maar Stefan was gaan vliegen. Ik kon die langs geen kanten bijhouden. Ook Roel kwam opzetten en ik liet hem door. Ik wou proberen hem te volgen om zo strakkere tijden te rijden. En jawel, met succes. Ik focuste me op Roel en kon zo een lekkere 8e tijd (van de 18 piloten) neerzetten! Stefan startte sterk van op de pole. Sander 3e. Voor mij zat er niet beter in. Ik had de perfecte kart, maar als ik keek naar de mensen die voor mij op de grid stonden, dan was mijn 8e plaats verdiend. Mijn 7 voorgangers zijn nu eenmaal beter dan mij ;-) ...

De race...

De race ging ooooooo zooooooo leuk van start. Bij de vorige 2 manches kon ik nooit mijn voorganger bijhouden omdat de motor niet genoeg vermogen gaf. Maar dit was nu anders! Roel stond op P7 en ik kon hem perfect volgen. Ik kon niet zijn achterbumper raken, dus 't was niet dat ik sneller was. Maar ik was ook niet trager. Knabbel, Shauni, Roel en ik vormden een "accordeon" treintje. P9 (Dimitri) kon ik gelukkig van me loskrijgen waardoor ik mij volledig kon concentreren op aanvallen!
Na 3 min rijden gingen de helft van de lichten uit op het circuit: 1e specialleke: half-dark race :-D
Roel pitte vroeg en ik kon daardoor van P8 naar P7 springen. Tussen Shauni en Roel was toen al een gat van 5meter en ik kon het heeeeeeeel traagjes dichtrijden. Mijn kart was SUPER.
Na ongeveer 30 min wedstrijden denk'k, zag ik dat ze de safety kart aan het klaarmaken waren (2e specialleke!). Ik MOEST EN ZOU in de volgende ronde pitten. Als ik pitte voor de safety kart, was ik mijn verplichte pitstop kwijt. Al degene die nog niet gepit hadden, gingen sowieso NA mij eindigen ;-). Het lukte mij nog nét om te pitten voor de safety kart en sloot vrij op het einde van de lange kart trein aan.
We reden 1 ronde achter de safety kart ... maar umh ... wat gebeurde er. De safety kart reed de pits omgekeerd in !!! Het 3e specialleke kwam naar boven. We reden nu andersom!!! Ik kan u zeggen: 't was ff wennen. Ik was gewoon van tegenwijzerszin te rijden, en nu opeens moest ik wijzerszin rijden. Roel had blijkbaar een iets snellere pitstop gemaakt en stond vlak voor mij. Toen de race van start ging, merkte ik dat reverse sterker was en ik hing écht aan zijn achterbumper. Aan de bocht aan pits wou ik een andere racelijn pakken om bij het uitkomen van de bocht aan de binnenkant van de volgende bocht te geraken. Maar aan de pits stonden de garagepoorten open en was het beginnen binnen regenen (4e, niet gepland :p, specialleke). Roel sloor uit, ik zat links van Roel en moest dus ook uitwijken en kwam op een NAT stuk terug. Ik was de controle volledig kwijt en kon met veel moeite de flexi track nét ontwijken. Ondertussen konden 2 piloten na mij Roel en ik pakken. Jammer ... :-(...
Maar goed, Roel en ik waren weer sterk weg! Ik was reverse écht sneller dan Roel en op een bepaald moment maakte Roel een klein foutje. Ik dacht : "Nu is't mijn kans!" en kon met een halve kart naast hem komen. Ik zat op weg om de binnenkant van de volgende bocht te nemen. Ik was er van overtuigd dat Roel mij gezien had, en hij ging dus plaats moeten maken. Maar Roel had me niet gezien ... :-( ... Roel deed de deur toe en ik knalde Roel (onbewust!) de bocht uit. Roel verschoot, en ik ook ! ... Ik had gelukkig geen last van de crash en was dus voorbij Roel. De ganse ronde was ik aan het nadenken of mijn inhaalbeweging correct was. Toen ik voorbij de marshall van JPR passeerde kreeg ik een zwart/witte vlag. Dit wil zeggen dat ik een waarschuwing kreeg omdat mijn beweging niet proper was. Ik zag dat Roel enkele meter na mij reed en besloot sportief te blijven. Ik stelde mijn kart langs de kant van de baan en deed teken naar Roel dat hij mij terug mocht inhalen. Roel is op het circuit wel een concurrent, maar naast het circuit is het een goeie vriend. Ik had geen zin om hierover achteraf ruzie te maken. Roel bedankte me en samen waren we weer op weg.
Ik slaagde er niet om Roel in te halen (toch niet op de propere manier :-D) en finishte als 9e :-( ...
Na de race wat staan babbelen met Roel en hij had mij écht niet gezien :-( ... hij zei dat hij anders nooit de deur had toegedaan. Hij vond het gelukkig wel leuk dat ik hem dan erna terug voorbij gelaten heb. Sportiviteit for the win!

Conclusie...

Leuke race gereden. Goed kunnen battelen. 'k Had een super kart en heb niet moeten onderdoen! Stefan reed als 1e over de finish streep. Sander eindigde 5e en verloor 2 plaatsen. Onverdiend, want hij had te kampen met onsportief gedragen van andere piloten. Ja Sander, 'k weet dat ik misschien zoiets niet mag typen, maar het was niet sportief! :p.
Zelf ben ik echt tevreden over mijn resultaat. Ik reed éééééérg consistent (gemiddeld 40.3 - 40.4) en verbeterde mijn toptijd => 40.15 ! Sander reed een toptijd van 40.11. Terwijl ik vroeger 3 tienden trager was dan Sander, reed ik nu slechts 4 hondersten trager. Stefan reed woensdag in een klasse apart en perste een 39.5 uit zijn kart. Proficiat aan mijn team mate fjo! ;-)

Spaghetti!

Na de leuke race werden we getrakteerd op spaghetti. 't Was toen al 22u45 dacht'k. Mijn eerste bord was vrij snel op. Man, ik had honger gekregen van de race :-D. Veerle kwam dan nog eens aandringen of ik geen 2e portie wou en mijn buik zei dat er gerust nog bij kon :-D. Toen ik 's avonds in mijn bed kroop, had ik precies wel wat spijt van die beslissing :-D. Toooooo much spaghetti for me! :-D. Maar 't was lekker! Dat mag gezegd worden en 't was de ideale afsluiter van een leuke race!

24u van FKI Machelen

We waren er al een tijdje over bezig, maar nu is het officieel. Op 24 en 25 april verdedigt een (uitgebreid) team van Traxxis "JPR indoorkarting" op de 24u van FKI. We rijden met 8 piloten een wedstrijd die ... logischerwijze ... 24u duurt. Nu woensdag start onze 1e training en we hebben nog heel wat werk voor de boeg. Maar ik kijk er gigantisch naar uit!

Comments

Submitted by CyCo on Sun, 07/02/2010 - 22:20
 

waarom zou ge da nie mogen typen :) het was in elk geval niet echt sportief :p

Add new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Full HTML

  • Lines and paragraphs break automatically.
  • You can caption images (data-caption="Text"), but also videos, blockquotes, and so on.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>, <bash>, <cpp>, <css>, <html5>, <java>, <javascript>, <php>, <sql>, <xml>. The supported tag styles are: <foo>, [foo].
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.