
Sinds kort ben ik geabonneerd op de podcast van DJ Tiesto (http://www.radio538.nl/clublife/podcast.xml). Maar wat is een podcast? Volgens wikipedia:
De term podcasting is een samentrekking van iPod, de draagbare MP3-speler van Apple, en 'broadcasting' (Engels voor uitzenden). Hoewel de technologie niet alleen bruikbaar is met de iPod, was het succes ervan een belangrijke stap in de ontwikkeling van podcasting. De term Podcast is vervolgens als algemene gangbare term gebruikt voor alle manieren waarbij geluidsbestanden van Internet worden gehaald en later beluisterd worden. Podcasting staat, in de meest strikte zin, voor een systeem waarin podcasters audiobestanden (MP3) met discussies, radioshows, muziekprogramma's enzovoort beschikbaar stellen via internet, en tevens een newsfeed in RSS-formaat creëren, die een verwijzing bevat naar de MP3-bestanden en automatisch verwerkt kan worden door podcast-aggregators of podcatchers. Deze laatste downloaden die audiobestanden dan automatisch en kopiëren ze onmiddellijk naar een mp3-speler of melden aan de gebruiker dat hij ze op de pc kan beluisteren.
Het XML bestandje dat je verkrijgt door op bovenstaande link te klikken, pomp je in iTunes bv. iTunes is een programma van Apple dat voorzien is om op regelmatige basis podcasts binnen te halen, zonder dat ik daarvoor iets manueel moet doen.
Ik ben niet echt een iTunes gebruiker, en ik vond het ook niet zo evident om de link toe te voegen. Je verwacht toch dat je ergens bij "podcasts" kunt kiezen voor "voeg podcast toe". Maar dat is niet zo. Blijkbaar moet je in het hoofdscherm kiezen voor Geavanceerd > Abonneren op podcast.... Vervolgens plak je de link naar het XML bestandje en de rest gebeurt van zelf. Eens de podcast gedownload is, kan je beginnen luisteren. Er zijn heel wat podcasts te vinden.
- Wim Oosterlinck van Q-Music: http://www.q-music.be/podcast/wimpodcast.xml
- Armin Van Buuren van Armada Music: http://www3.armadamusic.com/podcasts/podcast.xml
- ...
UPDATE: Ondertussen ganse dag zitten luisteren naar Tiesto Live@Creamfields. Man man :-), wat een zalige set. Op een bepaald moment hoor je een remix van de Red Hot Chilli Peppers. Thuisgekomen en op YouTube enkele beelden gevonden:
Comments
Radio 538 .nl is heel goed idd :)
voor de geinteresseerden; podcasts afspelen gaat tegenwoordig ook perfect met andere (deftige ;)) mediaspelers, dus je bent niet per se gebonden aan iTunes. Google voor meer hulp :)
Add new comment